Britney Spears

Kısaca: Britney Jean Spears(d. 2 Aralık 1981, Louisiana ABD), Grammy Ödülü kazanmış Amerikalı pop müzik şarkıcısı, dansçı, söz yazarı ve sinema oyuncusudur. Dünya çapında 70 milyondan fazla albüm kopyası satmıştır. ...devamı ☟

Britney Spears
Britney Spears

Britney Jean Spears(d. 2 Aralık 1981, Louisiana ABD), Grammy Ödülü kazanmış Amerikalı pop müzik şarkıcısı, dansçı, söz yazarı ve sinema oyuncusudur. Dünya çapında 70 milyondan fazla albüm kopyası satmıştır. Amerikan müzik tarihinde en çok satan 8. kadın şarkıcıdır.

İlk önce 1990'ların başlarında "The Mickey Mouse Club" ile tanındı. 5 yıllık bir aradan sonra hit albümü "...Baby One More Time" ile geri döndü ve pop müzikte bir süre çok genç şarkıcıların hakim olacağı bir dönem başlattı. Ertesi yıl ikinci albümü "Oops!...I Did It Again" ile yine listelerin ilk sırasına oturdu.

2000'li yıllar Spears için iyi başladı. Öncelikle Pepsi ile yaptığı reklam anlaşmasıyla, sonra da o dönemki erkek arkadaşı Justin Timberlake ile sürekli gündemdeydi.Bu dönemde arka arkaya 3. ve 4. albümlerini çıkardı. Bu albümleri öncekileri göre içerik olarak daha sanatsal, ancak satış olarak daha düşüktü. 2004'te dansçı Kevin Federline ile evlendi. 1 yıl içinde ilk oğlu Sean Preston'ı, 12 Eylül 2006'da da ikinci oğlu Jayden James'i dünyaya getirdi.2007'de Kevin Federline'den boşanmıştır. son zamanlarda sürekli skandallarla adından söz ettirmiştir.Bir zamanlar Paris Hilton ve Lindsay Lohan'ın yakın arkadaşı olmuştur. Aslında Kevin'ın kokain kullandığnı ve kendisine atılan kokain kullanıyor suçlamalarının asılsız oldğnu kanıtlamak için kendisinden kokain testi yapılmasını istemiştir ve saçlarını kazıtmıştır.bir rehabilitasyon merkezine yatmış ve çıkmıştır.Son olarak eşinin çocukların velayetini almak isteği üzerine londra'ya taşınma kararından vazgeçip,Malibu'ya taşınmıştır.Britney hayranları bunun çok iyi bir karar olduğnu,onu uzun süre Hollywood'un çılgın gecelrinden uzaklaştırcağnı düşünmektedirler.

Spears, Kentwood, Louisiana'da doğdu. Erkek kardeşi Brayn Spears,(d.1977) menajerlerinden biridir, kız kardeşi Jamie-Lynn(d.1991) ise aktris ve şarkıcıdır. Çocukluk yıllarında Britney,okulunun jimnastik derslerine katıldı,kilise korosunda da söylüyordu.Bu sırada Disney kanalının seçmelerine de katılıyordu.Bu seçmelerden birinde The Mickey Mouse Club'a seçildi.Yaşı çok küçük olduğu için yapımcılardan biri onun New York 'Broadway 'de bir ajans ile tanıştırarak 3 yıl boyunca gösteri sanatları okuluna gitmesini sağladı. Daha sonra Spears Disney kanalına New Mickey Mouse Clubile geri döndü. Progmramdaki diğer ismler, Justin Timberlake, Christina Aguilera, Joshua Chasez, aktris Keri Russell, ve aktör Ryan Gosling idi.Birkaç yıl sonra Spears bir demo hazırladı ve bu Jive Record'un eline geçti. Plak şirketi Britney Spears ile anlaşma imzaladı ve Britney tüm gençlik dergilerinde ve televizyon programlarında görünmeye başladı.Nsync gurubununda reklamlarına ve sesini göstermeye devam etti.

1998-99

1998'in sonlarına doğru Britney'nin ilk single'ı ...Baby One More Time radyolarda çalmaya başladı.. Klibi ise müzik kanallarında dönmeye başlamıştı. Bu single Britney'nin uluslalarası alanda büyük bir başarı kazanmasına ve tanınmasına neden oldu. .O dönem yeni çıkan Nsync grubu için grupla birlikte yaptığı oppening for Nsync Mall tour onun birinci ve az gelirli ilk turnesiydi.Bu turda kendini tanıtmaya başladı.

2 Ocak 1999 yılında ilk albümü ...Baby One More Time Jive records tarafından piyasaya sürüldü.Albüm dünyada 25 milyon satmış ve müzik listelerini kasıp kavurmuştu Bu albüm haftalarca bir numarada kaldı.

1999 Longshot isimli video filmde sevgilisi ile 30 saniyelik bir rol aldılar.Spears’ın rolü şarkılarının video kliplerinden bile kısaydı. Filmde o günlerde ayrı olduğu kız arkadaşını yalnız bırakmayan Justin Timberlake de park bekçisi olarak kamera karşısına geçti. Filmin yönetmeni ise bu kadar kısa rolü olmasına rağmen Spears’ın kendilerini çok uğraştırdığını belirterek, “Sadece onun 30 saniyelik rolü için yarım saat uğraştık” açıklamasında bulundu.

Nisan 1999'da Spears, Rolling Stone dergisinin kapağına çıktı. 1999 yazında ikinci turnesine (...Baby one more time) çıktı ve 1999'un sonunda Britney, eleştirmenlerce o yılın en büyük yıldızı kabul edilmişti.

Mayıs1999Her yandan övgü dolu eleştiriler alan Britney Mtv müzik ödüllerinde Baby one more time adlı şarkısındaki gösterisi ile herkesin beğenisini topladı.O yılın en iyi r&b şarkısı kategorisinde ödülü kimseye kaptırmamasının yanında diğer sanatçılara fark attı.Ödülünü alırkan "Tanrı'ya lütuflarından dolayı ve buraya kadar beni getirdiği için teşekkürler ederim" dedi ve adeta şirin pop idol imajı pekişti.Artık onu her dinden,her ırktan,her mezhepten kişi dinliyordu.Her nekadar sesinin oldukça vasat olduğu bilinsede Britney tüm dünyanın gönlünü kazanmayı başarmıştı.

Bu dönemde ilk dizi deneyimi olan Sabrina the Teenage witch'te hayranlarının karşısına çıktı. O artık pop müziğin,reklamların ve dizilerin yeni yüzüydü.

2000

2000 Britney 2. stüdyo albümü Oops I did it again'i piyasaya çıkardı.Albüm ilk haftasında 1milyon brajını geçti ve o yılın en iyi ilk hafta satışını elde etti. Oops i did it again adlı albümede ismini veren şarkıya çekti.Klip yine listelere bir numaradan giriş yaptı.Hayallerini süsleyen Grammy ödüllerinde aday gösterildiği için çok mutluydu.Tabi asıl hedefi Grammy'i kazanmaktı.Ama az bir farkla kaybetti. Britney son 50 yılın en başarılı kadınları arasında 8. sırayı aldı. Ardından peş peşe klipler çekti.Oops i did it again adlı turneye çıktı.Britney annesi ile birlikte yazdığı "Britney Spears' Heart-to-Heart" isimli kitabını çıkardı. 2000'nin sonlarına yaklaşırken sanatçı Oops!I did it again adlı turnesinden büyük bir gelir elde ederek geri döndü.Britney uzun albüm hazırlıkları için stüdyoya kapandı.

2001-20022001 yılı başlarında adı tekrar,Pepsi ile 8 milyon dolarlık reklam antlaşması yaptığında duyuldu.Pepsi ile yolları 1 yıl sonra ayrılacak olan Britney popüleritesini iyice kaybetmeye başladı. Aynı yıl MTV Müzik ÖdülleriI'm a slave for you isimli çıkış şarkısında bir pitonla dans ettiği için hayvan hakları savunucularını kızdırdı.Gençlere kötü örnek olan sanatçı olma imajını kazandığı için kınandı.Ardından bu şarkıya çektiği olaylı klip aylarca konuşuldu. Temmuz da dördüncü büyük turnesine çıktı.(Dream within' a Dream tour)

Kasım ayında tamamen kadınlığını ön plana çıkaran 3.stüdyo albümü Britneyi çıkardı.Bu albümü de listelere bir numaradan girdi ve Britney,müzik tarihinde peşpeşe üç albümü de bir numara olan tek kadın şarkıcı oldu.Bu albüm satışları ilk iki albüm kadar olmadı,bu yüzden Britney hemen turneye çıktı.Kendisi hakkında iki kere öldü haberi çıktı.

Aralık Prens William onu bir geceliğine yatına davet etti.Böylesine terbiyesizce ve küstahça bulan Britney teklifi kabaca reddetti.Bakireliğinin onun için çok önemli olduğunu söylemeye başladı.

Şubat 2002'te ilk filmi Crossroads u çekti.Tanınmamış oyuncularla kamera karşısına geçti.Filmde Britney adlı albümünden üç parça kullandı.Filmin asıl müziği (I'm not a girl not yet a woman),Karaoke parçası canlı olarak söylediği ve Düzenlenmiş bir eski şarkı olan(I love Rock'n Roll),Kamera arkası olarak kullanılan (Overprotected)bu üç şarkıdır.Film büyük bir gişe başarısızlığı göstermesinin yanında yılın en kötü filmleri arasında kendine yer buldu.Bunun ardından da dört yıllık erkek arkadaşı Justin Timberlake'ten ayrıldı.Sevgilisini aldattığı ortaya çıkan sanatçı için Justin Timberlake Cry me a river adlı şarkıyı yazdı.Bundan sonra kariyeri bir anda düşüşe geçti ancak Forbes dergisi onu yılın en güçlü ünlü ismi seçti.

Mayıs Bu kadar kötü giden giden hayatının yanı sıra ailesinde çatırdamalar başladı.Annesi Lynn Spears zenginliği seven biriydi.Bunun aksine babası sade bir yaşamı tercih etmişti.Sürekli anne ve babası bu yüzden kavga eden Britney ruhsal bir bunalıma girdi.Bu yıllarda günlerin en moda filmi olan James Bond filmlerinde kendine rol kapabilmek için aylarca uğraştı fakat hiç bir yapımcı onunla çalışmak istemedi.

2003-2005

Ağustos 2003'te Madonna ve Christina Aguilera ile MTV Müzik Ödülleri'nde olay yaratan şovu gerçekleştirdi.Bu olay aylarca konuşuldu.

Madonna'nın etkisi ile Kabbala ile ilgilenmeye başladı Kabbala Merkezi'nin üyesi haline geldi.

Kasım 2003'ta 4. stüdyo albümü In the Zone 'u çıkardı.Albümdeki parçaların çoğunun sözlerini de yazan Britney,bu albüm ile de arka arkaya dört albümü de listelere 1 numaradan giren ilk kadın şarkıcı oldu.Bu albüm sanatal olduğu için fazla satmadı.Bu albümde yer alan Toxic parçası ile en iyi dans parçası kaydı dalında Grammy Ödülü kazandı.Sonunda amacına ulaşan Britney büyük gelirli Onyx Hotels tour'a çıktı.Bu turdan 38 milyon dolarlık büyük bir gelirle geri döndü.Yarısında Outrageous klibinin çekimlerinde diz kapağı incitti ve turneyi tamamlayamadı.Bu kaza ona 1.000.000 dolara mal oldu.

11 Aralık 2006Son yılların en başarılı ismi olan Britney Spears'ın Londra'daki Madame Tussauds balmumu müzesine balmumundan bir heykelinin dikilmesi teklifi götürüldü.I'm a slave for you isimli şarkısında dans ederken figüratifize edilen Britney Spearsin heykeli hala Londra'da sergilenmektedir. Ocak 2004'te çocukluk arkadaşı Jason Allen Alexander ile Las Vegas'ta evlendi.Evliliği 54 saat sürdü.Britney'e neden evlendiği sorulduğunda ise "sadece evlenmenin nasıl bir şey olduğunu görmek istedim" yanıtını verdi.

Sadece bir reklam olarak Temmuz 2004'te ise dansçı Kevin Federline ile nişanlandığını açıkladı.Tanıştıktan üç ay sonra nişanlanan çift, ailelelerine ve tüm dünyaya sürpriz yaparak Eylül 2004'te evlendiler.Britney'in ailesi bu olaya karşı çıktı.Boşanmasını isteselerde Britney'e dinletemediler.Bir süre ailesinde kardeşi Jamie lynn dışında kimse onla konuşmadı.O sırada Kevin aktris Shar Jackson'dan ikinci çocuğunu bekliyordu.Balayından dödükten sonra Britney genç bir anne olmak istediğini söyledi.

Bir röportajında Başkan Bush'un her kararını desteklediğini açıkladı ve bu Michael Moore'un belgesel filmi Fahrenheit 9/11'de de kullanıldı.Zaten sevilmeyen başkan olan George W. bush'un yanında yer alan Britney artık iyice populeritesini kaybetti.

Eylül 2004'te Britney,12 milyon dolar kazandığı,ilk parfümü Curiousu çıkardı.1 yıl içinde parfüm 100 milyon dolar kazandı.Bunun devamında Britney ikinci parfümü Fantasyi çıkardı.

2004'ün sonlarında ilk best of albümü Greatest Hits:My Prerogative'i çıkardı.Albümde üç tane de yeni parça bulunmaktaydı.Eski bir Bobby Brown şarkısı olan My Prerogative'i yeniden düzenledi.Albüm öncekiler kadar ses getirmedi.Artık Britney için zor günler başladı.

2005'in ortalarında kocası Kevin ile Britney and Kevin:Chaotic isimli bir televizyon programı hazırladı.Program beklenen ilgiyi görmedi.

Nisan 2005'te Britney ilk bebeğine hamile olduğunu açıkladı.14 Eylül 2005'te ilk oğlu Sean Preston'ı dünyaya getirdi.Bu doğum Daniel Edwards'e ilham verdi,Daniel Edwards Britney'nin garip bir şekilde doğum yaparken heykelini yaptı.Doğumla birlite Britney'nin kariyeri iyice düşüşe geçti ve bir remix albümü çıkardıysa da hiç satmadı denecek kadar az sattı.Britney bir yandan düşüşe geçen popüleritesini düşünürken Kevin'in onu aldattığı ortaya çıktı.Britney çocuğu için evliliğine devam etme kararı aldı.Dünyaca bu evliliği fazla sürmeyeceği düşüncesi yavaş yavaş gerçekleşiyordu.

2006

 • Mart 2006'da ünlü sitcom Will & Grace'te konuk oyuncu olarak yer aldı.Mayıs 2006'da The Late Show with David Letterman'da da ikinci hamileliğini açıkladı.Bunun ardında da adı Baby's All Rock 'n' Roll yeni bir bebek giyim serisi çıkaracağını açıkladı.Harper's Bazaar dergisinin Ağustos 2006 sayısının kapağı için çıplak poz verdi.Bu poz yine aylarca konuşuldu.
 • 12 Eylül 2006'da ikinci oğlu Jayden James'i doğurdu.Evliliğini kurtardığını düşünürken eşler iyice işi abartmış ve ayrı yaşamaya başlamışlardı.
 • 6 Kasım 2006'da kocası Kevin Federline'den boşanmak için mahkemeye başvurmuştur.Federline britney ile balaylarında kaydettiği özel görüntüleri basına sızdıracağını açıklamış ve Britney bunalıma girdi.Ardından da Kevin Federline velayet davası açtı.Mahkeme çocukları Kevin Federline vermiş ve Britney haftada kısıtlı olarak çocuklarını görme kararı alınmıştır.Boşanmanın hemen ardından yeni albümü için çalışmaya başladı.
 • Aralık 2006Britney sosyal çevresini tamamen boşlamış ve kendini içki ve gece hayatına vurdu.Gece hayatının akıllanmaz ünlüsü Paris Hilton ile gezmeye başladı.Haklarında çıkan iddalara cevap vermeyen Britney haftalarca kendini evine kapattı,gece hayatını kısıtladı ve Jr. Rotem ile aşk yaşamaya başladı.Yeni albümü ve bomba gibi bir dönüş yapma planları yapmak için 3 yıllık suskunluğunu 2007 yılının sonlarında bitireceği sözü ile stüdyoya girdi.
 • Ocak 2007 Britney yeni albümü için hızla çalışmalara başladı.


100.000.000 dolarlık servetiyle dünyanın 12. en zengin kadınlarından seçildi. Yeni albümü için 3. albümünde birlikte çalıştığı Pharell William görüşmelere başladı. Isaac Cohen ile aşk yaşamaya başladı. Bu sırada çarpıcı bir haberle dünyası karardı. 25 Ocak'ta teyzesi Sandra Bridges Covington kansere yenik düştü ve hayatını kaybetti.

 • Şubat ayında ikinci oğlu Jayden James'in resimleri basına sızdı. 16 Şubat'ta bir günlük rehabilitasyondan sonra saçlarını tamamen kazıttı ve iki dövme daha yaptırdı.
 • Nisan Zamanların pop ilahesi çökmüş bir halde hayatına geri döndü. Serveti bitme dercesine geldi. Yeni albümüne hız verdi ve hızla eski haline geri döndü. Magazinin malı olmamaya karar verdi ve tüm haberlerinin(rehabilitasyonla ilgili olanların) mahkeme kararıyla Amerika'da yayınlanmasına karar verildi. Hızla eski sevecen günlerine geri dönen Britney halen yeni albümüne dönük ve "burda" olduğunu belli edeceğini gösterdi.
 • Mayıs ayında 12-15 dakikalık konserler vermeye başladı. Konserler büyük ilgi gördü.
 • Haziran ve Temmuz aylarında ise dansçı ve albüm başlığı seçimlerine başladı.
 • Ağustos ayında albümü için sürekli stüdyoya gidip gelen Britney hakkında asılsız haberler çıkmaya başladı. Yeni bir single ı olduğunu söyleyen ve hatta single a bir de klip çeken Spears'ın anlaşma yaptığını söylediği Jive Records 'biz albüm anlaşması yapmadık' açıklamasında bulununca akıllara 'Spears a yeniden rehabilitasyon yolu mu göründü'soruları gelmeye başladı. Britney açıklamalara karşı sessizliğini bozmadı. 31 ağustos 2007 sabahı internette yayınlanan singleı Gimme More daha çok yeni olmasına rağmen büyük ilgi gördü ilk 2 günde mediabase listesinde 59 sıraya yükselirken bu kadar kısa sürede bu kadar yükselebilen tek şarkı oldu. 13 kasım 2007 tarihinde albümünü resmi olarak satışa çıkaracak olan Spears'ın klibi de şu sıralar gösterimde.Gimme more Billboard'un POP AIRPLAY 100 listeside 1.sırada ve bu bir ilk.


9 Eylülde düzenlenen MTV VMA'da umulan gibi olmadı. Showdan birkaç dakika önce Sarah Silverman'ın, Britneyi aşağılayan ve çocuklarının büyük bir hata olduğunu söylediği konuşmasını duyan Britney ilk önce sahneye çıkmamaya karar verdi ancak herşeye rağmen sahneye çıktı. Ancak sahnede topuğunun kırılması yüzünden sahnede zor anlar yaşadı yinede herşeye rağmen showunu tamamladı. Show aslında Britney Spears aynalar sayesinde sahnede kaybolup başka bir yerinde beliricek ve halatlarla havada uçucaktı ancak, törenin düzenlendiği Palms Hotel sigortaları gerekçe göstererek bu showu düzenlenmesine karşı çıktıki zaten sahne bu show için uygun büyüklükte değildi. Mtv son dakikada Britney'e kareografini değiştirmesini söyledi.

Bunlar birleşince Britney Spears beklenenin altında performans gösterdi, Ama yinede Justin Timberlake, Ciara, J Blige, Rihanna, 50Cent, Ashlee Simpson, Alicia Keys, gibi daha bir çok sanatçı Britney'e iyi dileklerini ileterek onun isterse daha iyisini yapabileceğini belirtmiştir.

Ekim sonunda yeni 5.studyo albümü olan blackout çıktı ve ilk günden nerdeyse kapışıldı. Velayet konusunda hala bazı sorunlar yaşıyor. Ama albüm ve şarkılarla birlikte yavaş yavaş Britney de düzeliyor.

Çıkardığı AlbümlerBaby One More Time (1999)

  * 01. Baby One More Time
  * 02. (You Drive Me) Crazy
  * 03. Sometimes
  * 04. Soda Pop
  * 05. Born To Make You Happy
  * 06. From The Bottom Of My Broken Heart
  * 07. I Will Be There
  * 08. I Will Still Love You(Duet With Don Phillip)
  * 09. Deep In My Heart
  * 10. Thinkin' About You
  * 11. E-Mail My Heart
  * 12. The Beat Goes On


Oops!... I Did It Again (2000)

  * 1. Oops! ... I Did It Again
  * 2. Stronger
  * 3. Don't Go Knockin' on My Door
  * 4. (I Can't Get No) Satisfaction
  * 5. Don't Let Me Be the Last to Know
  * 6. What U See (Is What U Get)
  * 7. Lucky
  * 8. One Kiss from You
  * 9. Where Are You Now
  * 10. Can't Make You Love Me
  * 11. When Your Eyes Say It
  * 12. Girl in the Mirror
  * 13. Dear Diary


Britney (2001)

  * 01 I`m a Slave for You
  * 02 Overprotected
  * 03 Lonely
  * 04 I`m Not a Girl Not Yet a Woman
  * 05 Boys
  * 06 Anticipating
  * 07 I Love Rock`n` Roll
  * 08 Cinderella
  * 09 let Me Be
  * 10 Bombastic Love
  * 11 That`s Where you Take Me
  * 12 When i Found You
  * 13 What It`s Like To Be Me
  * 14 I Run Away
  * 15 Befor The Goodbye


In the Zone(2003)

  * 01. Me Against the Music (feat. Madonna)
  * 02. (I Got That) Boom Boom (feat. Ying Yang Twins)
  * 03. Showdown
  * 04. Breathe on Me
  * 05. Early Mornin'
  * 06. Toxic
  * 07. Outrageous
  * 08. Touch of My Hand
  * 09. Hook Up
  * 10. Shadow
  * 11. Brave New Girl
  * 12. Everytime
  * 13. Me Against the Music (Rishi Rich's Desi Kulcha Mix) (feat. Madonna)
  * 14. Answer


My Prerogative(2004)

  * 1 My Prerogative
  * 2 Toxic
  * 3 I`m A Slave 4 U
  * 4 Oops!...I Did It Again
  * 5 Me Against The Music (feat. Madonna)
  * 6 Stronger
  * 7 Everytime
  * 8 ...Baby One More Time
  * 9 (You Drive Me) Crazy (The Stop Mix)
  * 10 Boys (Remix) (feat. Pharrell)
  * 11 Sometimes (Radio Edit)
  * 12 Overprotected (The Darkchild Remix)
  * 13 Lucky
  * 14 Outrageous
  * 15 Don`t Let Me Be The Last To Know (Australian Bonus Track)
  * 16 Born To Make You Happy (Radio Edit) (Australian Bonus Track) (
  * 17 I Love Rock`N`Roll (Australian Bonus Track)
  * 18 I`m Not A Girl, Not Yet A Woman
  * 19 I`ve Just Begun (Having My Fun)
  * 20 Do Somethin'


Britney in the Mix: The Remixes (2005)

  * 1. Toxic (Peter Rauhofer Reconstruction Edit)
  * 2. Me Against The Music (Justice Remix) (feat. Madonna)
  * 3. Touch Of My Hand (Bill Hamel Remix)
  * 4. Breathe On Me (Jacques Lu Cont's Thin White Duke Mix)
  * 5. I'm A Slave 4 U (Dave Aude Slave Driver Mix)
  * 6. And Then We Kiss (Junkie Xl Remix)
  * 7. Everytime (Valentin Remix)
  * 8. Early Mornin' (Jason Nevins Remix)
  * 9. Someday (I Will Understand) (Hi-Bias Signature Remix)
  * 10. Baby One More Time (Davidson Ospina 2005 Remix)
  * 11. Don't Let Me Be The Last To Know (Hex Hector Club Mix)


Blackout (2007)

  * 1. Gimme More
  * 2. Piece of Me
  * 3. Radar
  * 4. Break the Ice
  * 5. Heaven on Earth
  * 6. Get Naked (I Got a Plan)
  * 7. Freakshow
  * 8. Toy Soldier
  * 9. Hot as Ice
  * 10. Ooh Ooh Baby
  * 11. Perfect Lover
  * 12. Why Should I Be Sad


Çıktığı Turneler

  * 1998. Hair Zone Mall Tour
  * 1999. Baby One More Time Tour
  * 2000. Crazy 2K Tour
  * 2000. Oops!... I Did It Again World Tour
  * 2001. Dream Within a Dream Tour
  * 2004. The Onyx Hotel Tour
  * 2007. The M+M's Tour


Özel Bilgiler

 • Britney Spears, çevresinde genelde takma adıyla çağrılıyor. Takma adları da bir hayli ilginç: "Bit-Bit" ve "Brit".
 • Alışveriş yapmayı, sinemaya gitmeyi, kitap okumayı ve yüzmeyi çok seviyor, oyuncak bebek kolleksiyonu yapıyor. Basketbol, golf ve tenis oynuyor.
 • Ayaklarını güzel bulmuyor.
 • Etkilendiği kişiler Mariah Carey, Whitney Houston ve Otis Redding.


Kaynak;wikipedia

misafir - 8 yıl önce
bayılıyorum hem kendi güzel,hem sesi,hemşarkıları...

misafir - 8 yıl önce
Ben Britney Spears i çok seviyorum. Çünkü çok seksi, sesi çok güzel ,çok güzel şarkıları var. Şarkılarının devamını dilerim.

misafir - 8 yıl önce
britney harikasın tik tok albümüne bayıldım ve sana bende şarkı sözü yazdım Make up in the morning feeling like Hey, whatup girl? Put my glases on, I'm out the door Let's go britney aşkım bunları gözden geçirirsen sevinirim????

misafir - 8 yıl önce
kimse britney spears ı benim kadar sevemez seni cok seviyorum britney spears

misafir - 8 yıl önce
britney spears ben sennin en büyük hayranınım seni cooooooooooookseviyorum britney spears

misafir - 8 yıl önce
britney spears'ın şarkıları gerçekten çok güzel bütün albümlerini aldım ... :!!

misafir - 8 yıl önce
britney benim gönlümün sultanı ona bayılıyorum ona binlerce şarkı yazdm burdan herkese sesleniyorum britney için bir grup oluşturalım britney hayranları altında hem bellimi olur belki onu türkiyeye davet ederiz ayrıca onun en büyük hayranı tartışmasız benim

misafir - 8 yıl önce
there arebeautiful songs I would like him very

misafir - 8 yıl önce
şunu yazan britney harikasın tik tok albümüne bayıldım ve sana bende şarkı sözü yazdım Make up in the morning feeling like Hey, whatup girl? Put my glases on, I'm out the door Let's go kimse o keshanın şarkısı veeeee kesinlikleeeeeee bn senin 1.dercede hayranınım

misafir - 8 yıl önce
britney spears ın sesi hem tatlı ve çocuksu ona sesleniyorum..!!!! I m you biggest fan.....I loved...the princesess of pop....

misafir - 8 yıl önce
bende çok seviyorum.şimdiyedek dinlediğim bütün şarkıları çok güzel.ben radar,gimme more,1 2 3,break the ıce,womanizer,if you seek amy,circus dinledim.şarkıları enerji verici.siz hangi şarkılarını tafsiye edersiniz benim bildiklerim bu kadar.

misafir - 8 yıl önce
Britney Spears harika bir sanatçı şarkılar çok tutulan ve dinlenen biri kendisi gibi şarkıları da harika

misafir - 8 yıl önce
I'm a fan of super spears get brtiney oops I did it again, especially the song I wish you continued success of the super

misafir - 8 yıl önce
britney spears seni çoook seviyorum bebeğim şarkılarınıda senide çok beğeniyorum bebeğim

misafir - 8 yıl önce
biritney kardeşin kadar senide çokk seviyorum love you

misafir - 8 yıl önce
britney spearsı benim kadar kimse sevemez ben onun başta radar ve toxic olmak üzere tüm şarkılarını severim ayrıca kardeşi jamie lynn spearsıda,

misafir - 8 yıl önce
britney spears senin en çok if you seek amy şarkını seviyorum sonrada toxic şarkını seviyorum öbür şarkılarında güzel ama ben en çok o şarkılarını seviyorumm

misafir - 8 yıl önce
britney spears'ı çok seviyorum one two three şarkısını çok seviyorum kardeşini de aynı şekilde seviyorum daha daha güzel şarkılar bekliyorum:D

misafir - 8 yıl önce
britney spears şarkıların mükemmel... san hayatta başarılar dilerim... senin 1(!) no.lu hayranınım!! xD

misafir - 8 yıl önce
2 ay önce Eylül ayında Bir Single çıkartacağını duymuştum.Ama gerçekleşmedi sanırım.. SnoppyDog'la da bir düet yapacaktı.. Bekliyoruz <3

Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.

Britney Spears Resimleri

Blackout (Britney Spears albümü)
6 yıl önce

Blackout, Amerikalı şarkıcı Britney Spears'ın beşinci stüdyo albümüdür. 25 Ekim 2007'de Jive Records tarafından yayınlandı ve 2006 ile 2007 yılları arasında...

Britney Spears diskografisi
6 yıl önce

Amerikalı pop şarkıcısı Britney Spears'ın diskografisidir. Spears, kariyeri boyunca tamamı Jive Records'tan olmak üzere dokuz stüdyo albümü, yedi toplama...

Britney Spears'ın yayımlanmamış şarkıları listesi
6 yıl önce

Amerikalı şarkıcı ve şarkı sözü yazarı Britney Spears müzikal kariyeri boyunca resmî olarak yayımlamadığı bazı şarkılar yazdı ve kaydetti. Bu şarkılar...

Boys (Britney Spears şarkısı)
6 yıl önce

"Boys", Britney Spears'ın üçüncü stüdyo albümü Britney'de yer alan bir şarkı ve albümden yayınlanan altıncı teklidir. Tekli 2002'nin üçüncü çeyreğinde...

Criminal (Britney Spears şarkısı)
3 yıl önce

"Criminal", Amerikalı şarkıcı Britney Spears'ın yedinci stüdyo albümü Femma Fatale'den çıkan dördüncü ve son teklidir. Spears, dördüncü tekli için "Big Fat...

Britney (albüm)
6 yıl önce

Britney, Amerikalı şarkıcı Britney Spears'ın 5 Kasım 2001'de çıkardığı üçüncü stüdyo albümüdür. Albümden çıkan ilk single " I'm A Slave 4 U", ABD Bilboard...

Stronger (Britney Spears şarkısı)
6 yıl önce

"Stronger", Amerikalı pop şarkıcısı Britney Spears'ın "Oops!... I Did It Again" albümünden 2000 yılının son çeyreğinde yayınlanan üçüncü tekli. Şarkının...

Break the Ice (Britney Spears şarkısı)
6 yıl önce

"Break the Ice", Amerikalı pop şarkıcısı Britney Spears'in beşinci stüdyo albümü Blackout'tan çıkan üçüncü tekli. Şarkının sözleri Nate "Danja" Hills...