Air Astana

Air Astana Kazakistanlı bir havayollu şirketi. Şirketin merkezi Kazakistan'nın başkenti Astana'dadır. ...

Air Astana hakkında detaylı bilgi

Air Astana Kazakistanlı bir havayollu şirketi. Şirketin merkezi Kazakistan'nın başkenti Astana'dadır.

Tarih

Air Astana Hava Yolları 2001 senesinin Eylül ayında Air Kazakhstan'nın veliyatı olarak kuruldu. Şirketin yüzde 51'i Kazak devletine ait ve geri kalan yüzde 49'u BAE Systems'e ait. Mart ayının 2007 senesinde şirketin 1.761 çalışanı olduğu belirtildi.

Filosu

bgcolor=lightblue

+ Air Astana Filosu
Türü Sayısı
Airbus 319-132 1
Airbus A320-232 6
Airbus A321-231 2
Boeing 757-200 4
Boeing 767-300 2
Fokker 50 5

Uçuş noktalarıAsya

;Orta Asya Kazakistan ;Doğu Asya Çin Güney Kore ;Güney Doğu Asya Tayland ;Güney Asya Hindistan ;Güney Batı Asya Birleşik Arap Emirlikleri

Avrupa

;Doğu Avrupa Rusya Türkiye ;Batı Avrupa Almanya Hollanda Birleşik Krallık

Ayrıca bakınız

Havayolları listesi

Dış bağlantılar

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Air Astana maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Astana Havalimanı

Astana Havalimanı (IATA: TSE, ICAO: UACC) Kazakistan'da olan uluslararası bir havalimanı ve başkent Astana'dan 14 km uzaklıkta.

Antalya Havalimanı

Antalya Havalimanı, Türkiye`nin Akdeniz kıyısıdaki başlıca turizm ve tatil merkezi olan Antalya`nın şehir merkezinin 10 km. doğusunda yeralmaktadır. Büyük ve modern havalimanı, özellikle yaz aylarında Türkiye`nin güney sahillerine gelen milyonlarca yerli ve yabancı turisti ...

Aktau Havalimanı

Aktau Havalimanı, Kazakistan'nın Aktau şehirinde olan bir havalimanı (IATA: SCO, ICAO: UATE).

Aktobe Havalimanı

Aktobe Havalimanı (ya da Aktobe Airport) (ICAO: UATT) Kazakistan'da olan bir havalimanı. Aktobe şehirine 4 km uzaklıkta Havaalanı ve küçük bir terminale sahip. 5 tane uçak durma yeri (park etme yeri) bulunuyor havalimanında.

Boeing 737 Kullanıcılar Listesi

Boeing 737'ler 190 ülkede, 500'den fazla havayolu şirketi tarafından kullanılmakta ve 1200'den fazla uçuş noktasına ulaşmaktadır. Toplam 8000 uçak sipariş üzerine ve 6000'den fazla teslim edilmiş olup, 4500’i hala servistedir.

Kyzylorda Havalimanı

Kızılorda Havalimanı' Kazakistan'ın Kızılorda şehirinde olan bir havaalanıdır (IATA: KZO, ICAO: UAOO).

Oral Ak Zhol Havalimanı

Oral Ak Zhol Havalimanı (IATA: URA – ICAO: UARR)(ya da Sovyetler'de bilindiği adıyla Uralsk Ak Zhol ve Podstepnyy) Kazakistan'nın Oral şehirine yakın bir havalimanı. Havaalanı küçüktür ve orta büyüklükteki uçaklara hizmet etmektedir, ayrıca 4 tane uçak otoparkı (uçak durma ...

Şimkent Uluslararası Havaalanı

Çimkent(Şimkent) Uluslararası Havaalanı Kazakistan'ın Çimkent(Şimkent) ilinde bulunan uluslararası seferler yapan bir havaalanıdır.

Taşkent Uluslararası Havalimanı

Taşkent Uluslararası Havalimanı (Özbekçe: ''Toshkent Xalqaro Aeroporti'') (IATA: TAS, ICAO: UTTT) Özbekistan'ın başkenti Taşkent'tedir. Taşkent'e uzaklığı 12 km.'dir.

Rostov-na-Donu Havalimanı

Rostov-na-Donu Havalimanı (Rusça:Аэропорт Ростов-на-Дону) (IATA:ROV, ICAO:URRR) Rusya'nın Rostov-na-Donu kentinde bulunan uluslararası bir havalimanıdır. Kente uzaklığı 9 km.dir. 2008 yılında 1,257,824 yolcu havalimanını kullanmıştır. Üç tane pisti ...