Hilary Duff

Kısaca: Hilary Erhard Duff (d. 28 Eylül 1987,Houston-Teksas ) Amerikan aktris ve şarkıcı. ...devamı ☟Hilary Duff
Hilary Duff
Hilary Erhard Duff (d. 28 Eylül 1987,Houston-Teksas ) Amerikan aktris ve şarkıcı.

Hilary Duff, Lizzie McGuire adlı televizyon dizisiyle kendisine ün sağladı.Bu dizideki aldığı başrol sayesinde yapımcıların dikkatini çekti ve bunun ardından birçok filmde rol aldı.Bu filmlerin başında, Lizzie McGuire(film-2003), Bir Külkedisi Masalı(2004),Cheaper by the Dozen(2003) gelmektedir.Duff,kariyerini yalnızca sinema ve televizyonla sınırlamadı ve kariyerini pop müziğe girerek geliştirdi.3 adet RIIA sertifikalı platin albüm çıkardı.Ayrıca, bir giyim mağazası zinciri kurdu ve Elizabeth Arden adlı parfüm markası ile parfümler üreterek , iş dünyasına da adım attı..Duff’ın 2007 yılında , korku –aksiyon türünde Brand Hauser:Stuff Happens ve animasyon türünde Foodfight adlı filmlerinin vizyona girmesi beklenmektedir.Yine 2007 yılının Nisan ayında ,Dignity adlı Hilary Duff albümünün ABD’de çıkacağı duyrulmuştur.

İlk Yılları

Hilary Duff ,Houston,Teksas’da doğdu.İç mimar olan Susan Coleen Duff’ın ve işletmeci Bob Erhard Duff ‘ın ikinci kızıdır.Anne Susan Duff, Hilary‘e ablası Haylie Duff gibi küçük yaşlarda oyunculuk dersleri aldırmaya başladı.Bu derslerin ardından, bu iki kardeş çeşitli ,küçük ,bölgesel tiyatro projelerinde yer aldı.Hilary altı ve abla Hailey sekiz yaşındayken ,bu ikili San Antonio’da Fındıkkıran Balesi’nde rol aldı.Ardından,profesyonel oyunculuk fikri her ikisi içinde çekici gelmeye başlamıştı ve sonunda anneleri ile California’nın yolunu tuttular.Bob Erhard Duff ,kendi işlerini California’dan organize edemeyeceğini düşünerek ,evde ,yani Houston ‘da kalmayı tercih etti.Duff kardeşler ,burada da hemen fark edildi ve birkaç sene içersinde ,bazı televizyon dizilerinde boy göstermeye başladılar.

Televizyon Kariyeri

İlk Rolleri

Yeni başlayan her oyuncu gibi ,Hilary Duff’ın da ilk rolleri küçük rollerdi.İlk olarak, Hallmark adlı şirketin bir dizisi olan True Women adlı bir mini dizide rol aldı. Ayrıca ekstra olarak ,yönetmen ve senarist olan Willard Caroll’ın Playing by Heart adlı filminde oynadı.Başrol olarak oynadığı ilk yapım ise genç cadı Wendy rolüyle oynadığı Casper Meets Wendy filmi oldu.Bunun devamında ,yine Casper filmlerinde yer aldı.Bu filmler Casper ve Casper: A Spirited Beginninger ‘dır. Daha sonra Duff, bir televizyon dizisi olan,The Soul Collector(1999) adlı filmde yardımcı bir rol ile izleyenlerin karşısına çıktı.Film, bir Kathleen Kane romanından uyarlanmıştı ve başroldeki Bruce Greenwood , kocası yeni ölmüş, çiftçilik yapan bir kadına (Melissa Gilbert) ,melek olarak yardım ediyordu.Bu filmin yayınlandığı yıl Hilary Duff ,”Bir Televizyon Filmindeki En iyi Yardımcı Genç Kadın Oyuncu” ödülüne layık görüldü.2000 yılında NBC ‘de yayınlanan “Daddio” adlı dizide oynadı.Dizinin başrolünde oynayan Michael Chiklis:”Hilary’i ilk bölümde oynarken gördüğümde yanımdakilere döndüm ve "Bu kız ileride çok iyi bir film yıldızı olacak.Çünkü bu yaşta bile tecrübeli bir oyuncu kadar rahat” diyerek genç kızın ne kadar parlak bir geleceği olacağını söylemiştir.

Lizzie McGuire

Daddio’nun yayından kalkmasından önce ,Duff’ın dizi kadrosundan çıkarılması onu çok etkiledi vebu olay onu film kariyerine devam etme hakkında karamsarlığa ve isteksizliğie itti.Gelen teklifleri değerlendirmek istemese de menajeri ve annesinin teşvikleri sonucunda Lizzie McGuire adlı bir aile-komedi dizisinde başrol oyuncusu olarak yer aldı. Bu dizide Hilary, becerikisiz ve sıradan ,genç kızlığa adım atmakta olan bir ortaokul öğrencisini canlandırıyordu.Onunla beraber oynayan diğer oyuncular, Adam Lamberg, Jake Thomas, Clayton Snyder, Ashlie Brillault, Robert Carradine, ve Hallie Todd gibi isimlerdir.Lizzie McGuire 12 Haziran’2001 de Disney Kanalında yayınlandı ve her bölümde yaklaşık 2-3 milyon seyirciye ulaşmayı başardı.Bu yüksek izlenme oranları,Duff’ın kariyerinin önemli bir noktasını oluşturmuştu çünkü , 7-14 yaşları arasında olan her çocuk onu idolü olarak benimsemişti,bu da Hilary’i çok sevindiriyordu.Bütün bunlar sinema yapımcılarının gözünden kaçmadı ve altmışbeş bölümlük bir devam kontratı daha yapmayı düşündüler.Fakat sonra, bununla ilgili bir film yapmanın daha iyi olacağı düşünülüp ;Lizzie McGuire:The Movie (İtalya’da Aşk) adlı film çekildi.

Film Kariyeri

Duff,2002 yılında Human Nature adlı filmde boy gösterdi.Film,Cannes ve Sundance film festivallerinde gösterildi ve eleştirmenlerden iyi not aldı.Film Charlie Kaufman tarafından yazılmıstı ve yönetmeni Michel Gondry idi. Başrolünde ise Patricia Arquette bir hümanisti canlandırıyordu.Duff da bu kadının gençlik yıllarını oynadı. 2002 yılında Christy Carlson Romano ve Gary Cole’un oynadığı Cadet Kelly adlı filmde yer aldı.Bu film de sadece televizyon için yapılmıştı ve Disney kanalında yayınlandı. Duff’ın uzun metrajlı bir filmdeki ilk büyük rolü,Agent Cody Banks filmiyle oldu.Film 2003’te yayınlandı ve başrolünde Frankie Muniz bulunuyordu.İlginçtir ki,Hilary Duff bu filmde iyi bir performans gösterse de devam filminde yer almamıştır. 2003 yılının sonlarına doğru , başrolünü Steve Martin ve Bonnie Hunt’ın üstlendiği Cheaper by the Dozen adlı aile filminde ,oniki çocuklu bir ailenin bir çocuğu olarak yer aldı.Filmin bir devam filmi çekilse de,film hem eleştirmenler tarafından ağır bir biçimde eleştirildi hem de ekonomik sorunlar yüzünden gösterime giremedi. 2004 yılında Duff ,Charles Perrault’un masalı olan Külkedisi’nin modern versiyonu olan Bir Külkedisi Masalı adlı filmde başrol oynadı.film dünya çapında yaklaşık 75 milyon dolarlık hasılat yaptı. Ardından Las Vegas Weekly adlı dergi,filmi çok ağır bir biçimde eleştirdi.Eleştiriler özellikle Hilary Duff’ın kötü oyunculuğuna ve yönetmene yoğunlaşıyordu.Raise your Voice adlı filmde Duff’ın şarkıcılığı daha ön plandaydı.Bu sefer ise sesinin bilgisayarlar ile oynanarak düzeltildiği iddia edildi ve o filmdeki performansı, Hilary‘e ilk Razzie adaylığını kazandırdı.(Razzie, yılın en kötülerine verilen bir ödüldür.)

2005 de Hilary Duff,The Perfect Man adlı filmde kocasından yeni boşanmış New York’a taşınıp, bunalımlı bir biçimde aşkı arayan bir kadının,büyük kızını canlandırdı.Filmin fragmanları eleştirmenler tarafından çok olumsuz bulunmuştu ve nitekim film yapımcılarnı box ofis listelerinde tam bir hayal kırıklığına uğrattı.Zaten,filmin hasılatı da bu düş kırıklığını yansıtmaktaydı.Filmin yalnızca 14 milyon dolar hasılatı vardı.O yıl,Duff Razzie ödülüne tekrar aday gösterildi.Hilary Duff ,Madonna’nın sahibi olduğu Maverick isimli film yapım şirketi ile bir film daha çekti.Yönetmeni Martha Coolidge olan bu film , öteki filmlerden biraz daha farklıydı.Çünkü, Hilary başrolü bu kez ablası Hailey Duff ile paylaşmıştı.Filmin konusu ise çok zengin olan iki kız kardeşin hayatı idi.Bu film de ona 24 Haziran 2007’de yapılacak olan Razzie ödüllerine 2 adaylık kazandırdı.

Duff kardeşler ,2007’de yayınlanacak olan animasyon türündeki Foodfight! adlı filmin seslendirmesini yaptılar.Bu sırada Hilary Duff, John Cussack ve Brand Hauser ‘in oynadığı bir filmde Avrupalı pop yıldızı Yonica’yı canlandırdı.

Müzik Kariyeri

2002-2004

Duff, ilk olarak Brooke McClymont’un bir şarkısı olan “I can’t wait” i tekrar düzenledi ve bu Lizzie McGuire ‘in film müzikleri albümünde yerini aldı. İlk albümü Santa Claus Lane (2002), Noel şarkılarından oluşuyordu.Bu albümde ona Christina Millian ,Lil’Romeo, ve ablası Haylie Duff gibi isimler eşlik etti.Ardından çıkardığı “Tell Me A Story” adlı singlı billboard listelerinde en üst sıralarda kendine yer bulmasını sağladı.Sonucunda da ,altın sertifika adı verilen ödülle onurlandırıldı.Bunlardan başka ,Santa Clause isimli filmin ,film müzikleri albümünde bir çok şarkıyı seslendirdi.Yine Lizzie McGuire filminin , film müziği albümünden “Why Not” adlı şarkı Avustralya müzik listelerinde haftalarca üst sıralarda yer aldı.

Duff’ın ikinci stüdyo albümü Metamorphosis(2003), ABD'de ve Kanada da çok tutuldu ve sadece bu iki ülkede 3.7 milyon adet sattı.Bu rakamla ABD’de 2004’ün en çok satan albümleri arasına girdi.Albümün ilk çıkan singlı So Yesterday oldu ve çıkmasıyla birlikte ,hemen bir çok ülkedeki müzik listelerinde ,zirveye yerleşti.MTV sürekli bu şarkının klibini yayınladı.Ardından çıkan 2. single “Come Clean “ de ilk şarkının başarısını tekrarladı.Aynı şekilde listelerde üst sıralarda yer aldı.3. single Little Voice beklenen etkiyi gösteremedi ,kısacası önceki iki parça gibi bir başarı yakalayamadı.

Bunlardan sonra Hilary Duff ,2003 yılının sonlarında ,ilk konser turnesi olan Metamorphosis turnesine çıktı.Bunu Most Wanted turnesiyle devam ettirdi.Bu turnelerde,konserlerin bütün biletlerinin, önceden satılmış olması dikkat çekti.Çünkü ,Britney Spears ve Christina Aguilera gibi müzik dünyasının ünlü isimlerinin konserlerinde bile o yıl tüm biletler satılmamıştı.2004 yılında Duff ,Dünya Müzik Ödülleri’nin “En iyi Kadın Şarkıcı “ kategorisinde ödül aldı.Ayrıca, yine 2004’te Çocukların En Sevdiği Kadın Şarkıcı “ ödülüne de layık görüldü.

2004 yılınının ortalarında ,ablası Hailey Duff ile iki düet yaptı.Bunlar,The Siamese Cat Song ve Circle of Life adlı şarkılardı.Ablası ile yaptığı işler bunlar ile sınırlı kalmadı ve kendisinin başrolünü oynadığı “Bir Külkedisi Masalı” filminin film müziklerine de iki şarkıyla katkıda bulundular.Bu iki şarkı Our lips are sealed ve The Go-Gos dur.Our Lips are sealed, klibiyle MTV’de sık sık yayınlansa da ABD’deki billboard listelerinde tam bir hayal kırıklığı yarattı.İlk yüz şarkı içerisinde bile kendine yer bulamadı. Hilary Duff,kendi ismini taşıyan albümünü 2004 yılının Eylül ayında ,hatta kendisinin 17. doğum gününde çıkardı.Bu albümde kendi şarkı sözlerine de yer verdi.Duff ,bu albümün Metamorphosis albümüne göre daha sert bir albüm olduğunu belirtti.Bu albüm ABD’de 2. sıraya ,Kanada’da ise zirveye kadar yükseldi.Albüm ABD’de 2 senede 1.5 milyon sattı.Albümden çıkan ilk single “Fly” ABD’de popüler bir video olmasına karşın ;listelerde iyi yerlere gelemedi.Aynı şekilde Avustralya listelerinde de ancak ilk 50’ye girebildi.Bunu nedeni de albümün dinleyiciler tarafından “Metamorphosis” kadar başarılı bulunmamasıydı. Bunun üzerine Duff,Most Wanted turnesine 9 ay kadar daha devam etti.

2005'ten Bugüne

Hilary Duff’ın dördüncü albümü “Most Wanted” (2005) ,önceki albümlerden seçilen dört şarkıdan,remikslerden ve Muse ,The Killers gibi grupların şarkılarından esinlenip oluşturulan dört yeni şarkıdan oluşmaktadır.Duff ,ısrarla bu albümün en iyiler (best of) albümü olmadığını, yeni bir ürün olduğunu söylemiştir.Albümün yapımında Good Charlotte grubundan Joel Madden ve kardeşi Benji yer almıştır.Albümün en önemli single‘ı “Wake Up”,ABD’de billboard listelerinde üst sıralarda kendisine yer buldu.Aynı şekilde şarkının klibi de MTV‘de çok sık yayınlandı.Kısa sürede albüm, billboard 200 albüm listesinde zirveye yerleşti. Bundan sonra, albümden ikinci bir single olan “Beat of My Heart” adlı şarkı çıktı. Fakat bu, ilk şarkının başarısını yakalayamadı.2006 Mart itibariyle, Most Wanted albümü ,ABD’de 1.3 milyon sattı.

Duff,kendisinin başrol oynadığı ve Madonna’nın yapımcılığını yaptığı “Material Girls” adlı filmin film müziklerine de katkı da bulundu.Hilary Duff’ın Dignity adlı albümünün önce 2007 Şubat’ında çıkacağı açıklandı.Fakat daha sonra , kendisinin oynadığı “Brand Hauser “ filminin kontratına bağlı olduğu için albüm çıkış tarihi 2007 yılının Nisan ayına ertelendi.Bunula beraber bu albümün ilk single’ı “Play With Fire” 2006 yılının Ağustos ayında ABD’deki radyolarda çalınmaya başlandı. Dignity albümünde Duff, Kara DioGuardi ve Kanadalı yapımcı ve söz yazarı Rhett Lawrence gibi isimlerle çalıştı.Hilary Duff, çıkacak olan albümünü şu sözleri ile nitelendiriyor: ”Tam olarak ne yaptığımızı nasıl açıklarım bilmiyorum ama bu albümün öncekilerden daha farklı, daha eğlenceli ve hareketli olduğunu söyleyebilirim. Tüm bunlar benim için de yeni şeyler ve bundan büyük keyif alıyorum.” Ayrıca bu albümün pop ve rock müzik türünden daha çok elektronik tarzda olduğunu da sözlerine ekliyor.Bu albümünden çıkan ikinci single “With Love” oldu.İlk defa Kiss FM ‘de Ryan Seacrest’in programında yayınlandı.Albümde bulunan diğer şarkılar ; "Play With Fire" ,"Gypsy Woman", "Happy", "Where's Your Dignity?", "Stranger", "Danger" dır.Albümün yapımcı şirketi bu albümden en az beş single çıkarmayı düşünmektedit.Bu albümde duff’ın çalıştığı diğer yapımcılar Richard Vission, Manny Marroquin,Tim-Bob gibi kişilerdir.

Şirket Hayatı

Tüm bu müzik ve film kariyerinin yanında Hillary Duff, değeri milyon dolarlarla ölçülebilen “Stuff By Hilary Duff” adlı bir şirketin sahibidir.Şirket kurulduğunda sadece giyim ve moda üzerinde çalışırken zamanla mücevherat,mobilya,parfüm gibi sektörlere de girmiştir.Şirketin ürettikleri,gençlere yöneliktir.

Kişisel Hayatı

Duff ,2002 yılında şarkıcı Aaron Carter ile birlikte olmaya başladı.Carter, Lizzie McGuire’in bir yılbaşı bölümü için dizi setine gelmişti ve Hilary ile burada tanıştılar.Bu birliktelik yaklaşık bir buçuk yıl sürdü.Ayrılma nedenleri ise,Carter’in Hilary ‘i Lindsay Lohan nedeniyle bırakmasıydı.Bu olay Hilary’nin kalbini kırdı.Carter ise kendi yakın arkadaşlarına üzgün olduğunu söylüyordu.Bütün bu geçen olaylar iki genç şarkıcı ve oyuncunun ,Duff ve Lohan’ın , birbirinden nefret etmesine; hatta düşman olmasına neden oldu.Bu ikilinin, 2007 itibariyle hala dargın olduğu söylenmektedir. Hilary Duff ,2004-2006 yılları arasında Good Charlotte grubundan, şarkıcı Joel Madden ile beraber oldu.Bu ilişki ,ilk kez Duff’ın annesi Susan Duff tarafından,2005 yılının Haziran ayında,Seventeen adlı magazin dergisi aracılığı ile duyruldu.Çünkü yapılan dedikodular herkes rahatsız etmişti.”Elle” adlı magazin dergisinin H.Duff ile yaptığı bir röpörtajda (Haziran-2006) ,Hilary’e bekareti hakkında sorular sorulması üzerine kendisinin bu sorulara “İlişkiye girmeyi düşünmedim değil.Bu herkesin yaptığı birşey” gibi bir cevap vermesi o sıralar dikkatlerin genç yıldızın üzerine çekilmesi oldu.Bu olayların hemen ardından “Much Music” adlı dergiye az önceki gbi bir açıklama yapmadığını söylemesi ,ilgiyi tekrar Duff’ın üzerinde topladı.Duff ve Madden 2006 yılının Kasım ayında ayrıldı. 2006 yılının sonları Hilary Duff için ilginç bir olaya sahne oldu.3 Kasım 2006 tarihinde Duff,izlendiğini ve tehdit edildiğini ileri sürerek polise ihbarda bulundu.Polis, araştırmaları sonucunda Maksim Miakovsy adlı kişiyi yakaladı.Tutuklu suçunu itiraf etti ve ABD’ye Hilary Duff ile romantik vakit geçirmek için geldiğini söyledi.19 Ocak 2007’de 117 gün hapis ve ardından 5 yıl gözaltı cezası aldı.Şu an hala Manhattan hapishanesinde cezasını çekmektedir. Hilary Duff ,bir çok hayır kurumuna üyedir.Özellikle,hayvanları koruyan bir kurum ve kimsesiz çocuklara yardım eden bir dernek ,bunların başını çekmektedir. 2005 yılının Ağustos ayında Duff, bir basın açıklamasında ön dişlerinin konser sırasında mikrofonun çarpmasıyla kırıldığını,ve onun da takma dişler taktırdığını söyledi.Hayranları,internette bu dişlerin onun yüzüne çok büyük geldiğini hatta onu at gibi gösterdiğini ,dişlerinin hemen orjinal boyutuna döndürülmesi gerektiğini dile getirdi.2005 yılının sonlarına doğru Hilary Duff kendine 1 ay izin verdi ve tüm işlerinden Eylül ayı içindeki doğum gününe kadar uzak kaldı.Bu arada kendisi ,üç şarkı yazdığını ve Still Most Wanted turnesine hazırlık yaptığını söyledi.Medya, Hilary Duff’ı katıldığı bir şov programında, çok kilo vermiş olarak görülmesinin ardından ,yemek yeme ile ilgili bir hastalığının olduğunu söylese de bu iddiaları H.Duff hemen yalanladı ve kilo kaybetmesini işlerinin çok yoğun olmasına bağladı. H.Duff, 2006 Ağustosunda New Orleans’a gitti ve yoksul insanlara yemek dağıttı.2005 ‘te 2.5 milyon kişilik büyüklüğünde yiyeceği Katrina Kasırgası mağdurlarına bağışladı.2006 Eylül'ünde de With Love....Hilary Duff isimli parfümünü piyasaya sürdü. Duff ve köpeği Lola Electronic Arts adlı firmanın oyunun olan Sims2:Pets adlı bilgisayar oyununda yer aldı.Oyunda Duff ve köpeği diğer karakterle konuşabilen iletişebilen karakterlerdi.Bunun için yalnızca oyunun internet sitesine girip; ilgili H.Duff paketinin indirilmesi yeterliydi.Bunun yapılmasıyla; Duff ve köpeği de seçlip oynanabilen bir karakter haline dönüşebiliyordu.

Kaynaklar

* Vikipedi

misafir - 8 yıl önce
hilary duff çok şirin üstelik harika şarkıları var mütüş :) :D

misafir - 8 yıl önce
gercekten hayranlık duydugum bır muzısyen ,oyuncu .. kendısının her halını begenıyorum .. cok fazla bılgı nazarında bır sey paylasamıyorum .. ama hılary 'ye bayılıyorum :)

Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.

Hilary Duff Resimleri

Hilary Duff (Albüm)
5 yıl önce

Hilary Duff, Amerikalı şarkıcı ve oyuncu olan Hilary Duff'ın 2004 yılında çıkan üçüncü albümüdür. Albüm, 17 Eylül 2004 tarihinde ABD'de Hollywood Records...

Hilary Duff (Albüm), Müzik albümü, 2003, 2004, 2005, 2007, 28 Eylül, 28 Nisan, 4Ever, ABD, Ashley Simpson
Hilary Duff: This Is Now
5 yıl önce

Hilary Duff: This Is Now MTV adlı Amerikan müzik kanalının Hilary Duff hakkında yaptığı ve yayınladığı belgesel benzeri bir programdır. Program, 2007 yılının...

Hilary Duff: This Is Now, 2007, 3 Nisan, 4Ever, 9 Nisan, ABD, Beat of My Heart, Belgesel, Come Clean, Dignity, Fly
Hilary Duff Diskografisi
5 yıl önce

Amerikan pop şarkıcısı Hilary Duff'ın diskografisidir. Tüm çıkan albümlerinin ABD, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya, İtalya...

Hilary Duff Diskografisi, Cite web, 12 Mayıs, 14 Ekim, 15 Ekim, 16 Ağustos, 16 Kasım, 2002, 2003, 2004, 2005
Best of Hilary Duff
5 yıl önce

23 ya da 30 Eylül 2008 tarihinde piyasaya çıkmış olan Best of Hilary Duff Hilary Duff'ın 5. stüdyo albümüdür. Most Wanted gibi bir toplama Albümü sayılabilir...

Hilary Duff: The Girl Can Rock
5 yıl önce

Hilary Duff: The Girl Can Rock Amerikan şarkıcı Hilary Duff'ın ikinci müzik DVD'sidir.DVD, şarkıcının bütün bir konserini ve Come Clean adlı single'ının...

Hilary Duff: The Girl Can Rock, 4Ever, Beat of My Heart, Come Clean, DVD, Dignity, Fly, Hilary Duff, Hilary Duff: All Access Pass, Hilary Duff: Learning to Fly, Hilary Duff: This Is Now
Hilary Duff: Learning to Fly
5 yıl önce

Hilary Duff: Learning To Fly, Amerikalı şarkıcı Hilary Duff'ın üçüncü müzik DVD'si dir. DVD'nin süresi 27 dakikadır. 16 Kasım 2004 tarihinde piyasaya sürülmüştür...

Hilary Duff: Learning to Fly, 16 Kasım, 2004, 4Ever, Amerikan, Beat of My Heart, Come Clean, Dignity, Fly, Hilary Duff, Hilary Duff: All Access Pass
Most Wanted (Hilary Duff albümü)
5 yıl önce

Most Wanted, Hilary Duff'ın dördüncü albümüdür. Most Wanted Hilary Duff'ın dördüncü albümü olsa da bu albüm onun önceki albümlerinden alınan parçalardan...

Most Wanted (Hilary Duff albümü), Müzik albümü, 16 Ağustos, 2004, 2005, 2006, 4Ever, Amerika, Beat of My Heart, Come Clean, Dignity
With Love... Hilary Duff
5 yıl önce

With Love... Hilary Duff Amerikalı şarkıcı ve aktris olan Hilary Duff'ın sahibi olduğu şirketin çıkardığı parfüm. Parfümün dağıtımını Elizabeth Arden...

With Love... Hilary Duff, 2006, 4Ever, ABD, Amerikan, Beat of My Heart, Birleşik Krallık, Come Clean, Dignity, Fly, Hilary Duff