Restless

Kısaca: Restless şu anlamlara gelebilir: ...devamı ☟

Restless``
Bölüm No || 4. sezon, 22. bölüm
Yazar || Joss Whedon
Yönetmen || Joss Whedon
Konuk Oyuncu(lar) || Mercedes McNab   (Harmony)David Wells   (Peynir Adam)Michael Harney   (Xander`ın Babası)Armin Shimerman   (Müdür Snyder)
Çekim Tarihi || 23 Mayıs 2000
Önceki Bölüm || Primeval
Sonraki Bölüm || Buffy vs. Dracula


spoiler Restless, Scooby Gang`in, yarı iblis yarı makine düşmanları Adam`ı yenmelerinden sonra Apocalypse Now adlı filmi izlerken uyuyakalmalarını ve bir önceki bölüm Primeval`de istmeden uyandırdıkları ilk avcının ruhunun onları, Buffy`nin avcılığını ve yaşama tarzını beğenmediği için rüyalarında öldürmeye çalışmasını konu alan Buffy the Vampire Slayer`ın 4. sezonunun son bölümüdür. Her rüyada Scooby Gang üyeleri kendi korkularıyla ve belki de gelecekleriyle yüzleşirler. Dört Scooby Gang üyesi de inanılmaz birer canlı-rüya tecrübesi yaşarlar.

Willow`un Rüyası

Restless, Willow`un rüyasıyla başlar. Bu rüyada Willow, Tara`nın sırtına ünlü Yunan şair Sappho`nun bir aşk şiirini Yunanca olarak yazmaktadır. Tara ona döner ve konuşmaya başlarlar. Tara, "gerçek yüzü"nden bahsetmektedir. Peynir Adam, Willow`a "Peynir dilimleri arasında biraz yer açtım" der. Willow huzur dolu kulübelerinden dışarı çıkar ve dışarıdaki inanılmaz parıltıdan gözleri kamaşır. Bu aydınlığın içinde bir gölge görür ve gözlerini kapatır. Tekrar gözlerini açtığında ise, herkes Death of Salesman adlı tiyatro oyununa hazırlanmaktadır. Riley bir kovboy, Buffy de siyah saçlı bir kız rolündedir. Willow da kulistedir fakat oyunda yer almasına rağmen rolünün ne olduğuna dair en ufak bir fikri yoktur. Repliklerini hatırlamıyordur. Sahnenin arkasına geçer. Perdenin arasında kaybolmuşken Tara ona "``Gerçek seni öğrenirlerse,seni cezalandıracaklar. bu konuda sana yardımcı olamam``" der. Sonra, Buffy onu adeta sürüklercesine Sunnydale Lisesi`ndeki sınıflarına götürür. Willow`un üstündekileri yırtar ve bu kıyafetinin altından, Willow`un ilk bölümde giydiği kıyafet çıkar. Willow, tekrar eskisi gibi sönük, tüm havasını yitirmiş bir kılığa bürünmüştür. Sınıfın önünde sunum yapacaktır ve yine hiçbir şey bilmiyordur. Anlatmaya başlar fakat bu haliyle Xander, Buffy, Oz ve hatta Tara dalga geçer. Xander`ın, Willow`un anlattıklarına "Kimin umrunda?" demesi de onu çok üzer. Tam yeni cümlesinde başlayacaktır ki, ilk avcı üzerinde atlar ve Willow`u öldürür. Willow ölürken arkadaşları sadece izlerler.

Xander`ın Rüyası

Bu en uzun rüyada, Xander uyanır ve arkadaşlarının orada olmadığını görür. Yukarıya çıktığında Joyce ona herkesin çoktan gittiğini söyler. Ve Xander bu anda Joyce`tan çok etkilenir, kadınlara bakışı değişir ve bir yetişkin olduğunu hisseder. Tuvalete gitmek için onun yanından ayrılır. Tuvalette, arkasını döndüğünde onu izemekte olan bir grup bilim adamı görür ve hemen oradan ayrılır. Evdeki bir kapıyı zorladığında kendini yaşadığı bodrumunda bulur. Buradan hemen çıkar. Buffy, Giles ve Spike`la parkta karşılaşır. Spike ve Giles salıncaktadırlar. Giles, Spike`ı bir gözetmen gibi yetiştirdiğini ve bir gözetmenin yer çekimine karşı koyması gerektiğini söyler. Xander ona "``Ben de gözetmen olmak istemiştim, ama sonra başka şeylere ilgi duydum``" der ve yolun karşısındaki karavanlarındaki Anya`ya içli içli bakar. Buffy de o sırada Xander`a "ağabey" der. Xander da onu içinde oynadığı kum havuzunun çok derin olduğu konusunda uyarır. Tam o sırada kum havuzu bir çöle dönüşür. Xander oradan ayrılır ve dondurma sattıkları karavana gider. Anya yine bir şeylerden şikayet etmektedir. O sırada arkada, Willow ve Tara, çekici deri kıyafetler içindedirler ve Xander`ı yanlarına çağırırlar. Xander, izin almak istercesine Anya`ya göz ucuyla bakar. Anya ona gitmesini, elini havada sallayarak arabayı kullanabileceğini söyler. Xander arabanın arkasına geçer fakat kendini yaşadığı bodrumda bulur. Peynir Adam, Xander`a peynirleri göstererek "Bunlar seni koruyamayacak" der. Xander oradan koşarcasına ayrılır ve Giles`la karşılaşır. Giles ona bu düşmanlarını nasıl yeneceklerini anlatıyordur fakat aniden Xander`ın anlamadığı Fransızca konuşmaya başlar. "Ne? Nereye gitmeliyim? Anlamıyorum!" diye yakarır Xander. Fakat Giles hala Fransızca konuşmaktadır:

-"Ce n`est pas le temps pour des jeux``" (Oyun oynamanın sırası değil)

O sırada Anya gözükür. O da düşman konusunda Xander`ı uyaracaktır.

Anya : "Il faut que tu viens avec nous maintenant. On t`attends.``" (Bizimle gelmelisin, seni bekliyorlar)

Giles : "C`est que j`ai vous dire``" (Ben de bunu söyledim)

Xander onlara adeta yalavarır ve Anya`ya dönüp onları anlayamadığını söyler. Anya umursamaz gözükür ve elini tutar.

-"C`est pas importante. Je t`escorte``" (Önemli değil. Seni götüreceğim)

Ve Xander onlara doğru hücum eden kalabalığın arasında Willow`un da gördüğü karaltıyı görür. Bir süre itiraz etmeye çalışır fakat kalabalık onu bir yere götürür. Kendini tıkı Apocalypse Now`da olduğu gibi bir sahneyi yaşarken bulur, fakat karşısında lisedeki okul müdürleri vardır. Aralarında geçen uzun bir konuşmadan sonra Xander kendini tekrar bodrumda bulur. Kapısı durmadan çalınmaktdır. Babası seslenir.

-"``Ne oldu? Yoksa bizden utanıyor musun? Annen ağlamaktan harap oldu..``"

Xander babasına güvenerek kapıyı açar. Fakat babasının görünümüne bürünen ilk avcı, onun da kalbini alır.

Giles`ın Rüyası

Bu rüyada, Olivia, Giles ve Buffy tıpkı bir aile gibi lunaparktadırlar. Buffy de onların küçük kızı gibi davranmaktadır. Giles bir süreliğine arkasını döner. Tekrar önüne baktığında Buffy yoktur. Olivia da yere devrilmiş bir bebek arabasının önünde ağlıyordur. Bir şeylerin yanlış olduğunu fark eder ve hemen Spike`ı bulmaya gider. Bu sırada Peynir Adam Giles`a "Ben peyniri giyiyorum, peynir beni giymiyor" der. Spike ise mezarında, parayla fotoğraf çektirmektedir. Giles ondan yarar gelmeyeceğini anlar ve Bronze`a gider. Anya sahnede stand-up yapmakta, Willow ve Xander da kanepede oturmuş onu izlemektedir. Giles yanlarına gider. Willow`un bedeni kısmen çürümüş ve renk değiştirmiştir. Giles`a Xander`ın kalbinin yerindeki koca deliği ve boşluğu gösterir ve işlerin iyi olmadığından bahseder. Giles da sahneye çıkar ve onlara durumun gidişatı ve ne yapmaları gerektiği hakkında bir şarkı söylemeye başlar. Tam nasıl yenecekleri konusuna gelmişken mikrofonun sesi gider. Giles kabloyu takip edip sahne arkasına gidince, ilk avcı onu da öldürür.

Buffy`nin Rüyası

Anya, yatakhane odasında uyuyan Buffy`yi uyandırmaya çalışıyordur. Buffy uykusunu almadığını ve biraz daha uyuyacağını söyler. Yataktan kalktığında ise, evdeki odasında Tara`yla konuşmaktadır. Saatin 07.30 olduğunu görür, ve çok şey için geç kaldığını söyler. Arkadaşlarını bulmaya gideceğini söyler. Tara da ona "Şafak sökmeden dönmesini" söyler. Buffy koridorda yürürken, duvarın içinde yaşayan annesiyle karşılaşır ve onu bu durmdan kurtarmayı dener. Fakat tam o sırada merdivenin yukarısında Xander`ı görür ve annesinin yanından hızla ayrılır. Fakat kaybolur ve Adam`ın insan parçasıyla beraber planlar yapmakta olan Riley`yi görür. Sonra, Buffy çantasını bulur ve açar. İçinden çıkan tek şeyse çamurdur. Buffy onu yüzüne sürer. Riley ise ona "``katil``" der. Buffy dışarı, çöle çıkar. Burada ilk avcıyla karşılaşır. İlk avcı Tara`nın sesini kullanmaktadır ve Buffy`nin yaşamının hiç de bir avcınınki gibi olmadığını söyler. Bu sırada Peynir Adam gelir ve onunla hiç konuşmadan Buffy`nin görebileceği şekilde iki peynir dilimini havada tutar. Ona göre bir avcı yalnız olmalıdır, avcının arkadaşı olmamalıdır. İlk Avcı Tara aracılığıyla ona "``Ben felaketin kendisiyim. Mutlak. Yalnız. arkadaş yok! Sadece öldürmek var.. Biz.. Yalnızız! Avcı bu dünyada yürümez``" der. Buffy ise İlk Avcıya çok güzel bir cevap verir. Onun yaşamının avlanmaktan, vampirlerden ve iblis ibaret olmadığını söyler: "``Ben yürürüm. Konuşurum. Alış veriş yaparım, hapşırırım. Sen gittiğinden beri çölde ağaçlar yeşerdi. Ve ben senin senin gibi düşmanlarımın kemiklerinden oluşan bir yatakta uyuyup onların ölümüyle yaşamıyorum. Ve sen benim ilham kaynağım değilsin``"... Kısa bir dövüşten sonra Buffy ilk avcıyı yener ve hem gelmiş geçmiş en güçlü avcı olduğunu hem de bunun nedenini açıklığa kavuşturur...

Buffy`nin ilk avcıyı yenmesiyle tüm Scooby Gang uyanır ve mutfakta birer fincan çay içerler. Artık birbirlerinin değerlerini çok iyi anlamışlardır. Xander`ın Joyce`a bir kadın gözüyle bakmadığı, ona sürekli "``Buffy`nin annesi``" deyip durduğu da gözlerden kaçmaz...

Rüyalardaki İşaretler

Tüm Scooby Gang`in rüyalarının her birinde ileriki bölümlere ve geçmiş bölümlere pek çok gönderme yapılıyor. Peynir Adam`ın kurduğu cümleler ve başlı başına kendisi de oldukça ilginç bir obje. Rüyaları incelediğimizde ise pek çok göze çarpmayacak ama önemli ayrıntıyla karşılaşıyoruz...

Willow`un Rüyası

 • Willow`un rüyasında, Tara ona "gerçek yüzü"nden bahsediyor. Bu "gerçek yüz"ün Family adlı bölümde ortaya çıkan kurmaca-gerçek olduğu tahmin ediliyor.
 • Willow Lisedeki sınıfındayken Buffy onun kıyafetini "Çıkar şu kostümü" deyip, yırtıp atıyor ve içinden çıkan kıyafeti görünce gülümsüyor. Willow da bir şey diyemiyor. Willow`un alttan çıkan ikinci kıyafeti ise, ilk bölümde giydiği kıyafet. Bu, Willow`un eskiden olduğu gibi "Küçük, ders çalışma görevi yüklü kız" olmaktan korktuğu ve arkadaşlarının bu geçmişi yüzünden onu sevmeyeceği korkusu olarak yorumlanıyor.
 • Peynir Adam, Willow`a "Peynir dilimleri arasında biraz yer açtım" diyor. Bu cümle de her ne olursa olsun, Buffy ve Willow`un arasının açılmayacağını, fakat Willow`un bu konuda çok endişe duyduğu düşünülüyor.


Xander`ın Rüyası

 • Xander, rüyasında nereye giderse gitsin ailesinin evindeki bodruma dönüyor. Bu da tahmin edildiği gibi ailesinin yanından ayrılamayacağı endişesi duyduğu şeklinde yorumlanıyor.
 • Peynir Adam, Xander`a bir şeylerin onu korumayacağını söylüyor. Bu "şey", birçok kişi tarafından Buffy olarak yorumlanıyor. Zaten sonraki bölümlerde Buffy onu koruyamadığı için Xander bir gözünü ve sevgilisini kaybediyor.
 • Anya ona "İntikam işlerine geri dönmeyi planlıyorum" diyor. Bu da Anya`nın eskisi gibi tekrar intikam iblisi olacağına işaret ediyor.
 • Xander`ın babası ona neden gelmediğini sorup annesinin ağladığını söylüyor. Hell`s Bells adlı bölümde de düğünleri sırasında Anya`nın yanına bir türlü gelmeyen Xander`ın annesi ağlarken görülüyor..
 • Giles Xander`a Spike`ı bir gözetmen gibi yetiştirdiğini, Buffy`yi ona emanet ettiğini söylüyor. Bu onun ileride Buffy`nin yanında olmayacağını, ve Spike ile Buffy`nin arasında özel bir ilişki olacağına işaret ediyor.
 • Giles`ın Spike`a gözetmenlerin yer çekimine karşı koyduklarını söylemesi, bir bölümde Spike`ın Buffy`yi kurtarmak için yüksek bir binadan atlayacak olması olarak yorumlanıyor.
 • Buffy`nin Xander`dan ağabeyi olarak bahsetmesi, arkadaşlık ilişkilerinin ne denli kuvvetli olduğunu gösteriyor. Buffy`nin kum havuzunun derin olduğu konusunda Xander tarafından uyarılması, bunun üzerinde çölde dahi ona bir şey olmaması da arkadaşlarının yardımının Buffy için ne kadar değerli olduğunu gösteriyor.


Giles`ın Rüyası

 • Giles, rüyasında İngiltere`yi temsil eden sevgilisi Olivia ile Sunnydale`deki hayatını temsil eden Buffy arasında seçim yapmak zorunda kalıyor. Bu, ileriki sezonlarda Giles`ın İngiltere`ye gitmesi ile ilişkilendiriliyor.
 • Peynir Adam, Giles`a onun peyniri giydiğini, peynirinse onu giymediğini söylüyor. Bu da Giles`ın gençlerle vakit öldüren orta yaşlı bir adam olarak Buffy ve arkadaşlarına elinden gelen her şeyi yaptığını fakat onların ona karşı bu kadar samimi olmadıklarını düşündüğüne işaret ediyor.


Buffy`nin Rüyası

 • Anya, yatakhane odasında Buffy`yi uyandırmaya çalışırken onun güzellik uykusunu alamadığını söylemesi, diğer genç kızların sahip olduğu gençlik problemleri ve kaprislerine sahip olmak istediğine işaret ediyor.
 • Tara ona "Şafak sökmeden dönmüş ol" diyor. Birkaç bölüm sonra ise Buffy`nin kardeşi Dawn (Şafak) ortaya çıkıyor.
 • Buffy yatakhanede uyuyup evde uyanıyor. Bu da onun evine döneceğini anlatıyor.
 • Buffy saatin 07.30 olduğunu görüp çok geç olduğunu söylüyor. Bu saat, Buffy`nin ilk öldüğü tarihe ve bölüme yapılmış bir gönderme.
 • Peynir Adam`ın Buffy`ye gösterdiği iki peynir dilimi, onun avcı yanını ve normal hayatını temsil ediyor olabilir. Buffy`nin onlar arasında denge kurma çabasıyla da ilişkilendiriliyor.
 • Buffy`yi annesini duvardan çıkarmaya çalışırken Xander`ı görüyor ve hemen oradan ayrılıyor. Bu da arkadaşlarının Buffy`nin hayatında en önemli yeri doldurduklarını gösteriyor.
 • Riley, Buffy`ye "katil" deyip yanından dönmemek üzere ayrılıyor. Gerçekten de birkaç bölüm sonra onu terk edecek.


Yapım DetaylarıMüzik

CastÇeviriler

 • İtalyanca: "Restless", İtalya`da "Sonni agitati" ("Rahatsız uykucular") adıyla yayınlanmıştır.


Diğer Karakterler

Peynir Adam (İngilizce: Cheese Man)

Yaratıcı Joss Whedon, bu karakteri, rüyalarda daima saçma bir şeyler olduğunu düşündüğü için senaryoya eklemiş. Gerçekten de Peynir Adam, en olmadık yerlerde ortaya çıkıp ilk söylendiğinde hiçbir şey anlaşılmayan ilginç cümleler kuruyor. Bu karakterin çıkışının ise, Amerika`da çocuklar arasında oldukça ünlü olan "The farmer in the dell" adlı çocuk şarkısından esinlenerek olduğu düşünülüyor. Peynir Adam rüyaların tümünde ortaya çıkıyor ve izleyicileri Scooby Gang`in korkularıyla yüzleştiriyor..

İlk avcı (İngilizce: First Slayer)

İlk avcı, Scooby Gang`in bir önceki bölüm Primeval`de yaptıkları büyü üzerine yanlışlıkla uyandırdıkları bir karakter. Adam`ı yenebilmek için tek bedende birleşmeye çalışan Scoobies, yaptıkları eski Sümerce büyünün yan etkisi olarak bu bölümde İlk avcıyla tanışıyorlar. İlk avcı onları öldürmeye çalışıyor; çünkü ona göre avcının etrafındaki her insan fazlalık, fazlalıkları yanında tutan her avcı da avcı değil. Rüya rüya dolaşıp "fazlalıkları" temizlemeye çalışan İlk avcı, Buffy`nin rüyasına geldiğinde hiç ummadığı bir güçle karşılaşıyor, ve avcının hem avcı, hem de insan yönünü ne denli güzel şekilde dengede tuttuğuna tanık oluyor.

LinklerGaleri

Resim:Restless.Anya.Giles.jpg|Giles`ın rüyasında Anya Resim:Restless.willow.willow.jpg|Willow`un rüyası Resim:Restless.buffy.willow.jpg|Willow`un rüyasında Buffy Resim:Restless.giles.spike.xander.jpg|Xander`ın rüyasında Giles ve Spike Resim:Restless.anya.xander.jpg|Xander`ın rüyasında Anya Resim:Restless.buffy.xander.jpg|Xander`ın rüyasında, kum havuzunda Buffy Resim:Buffy.mud.jpg|Buffy`nin rüyası Resim:Buffy.joyce.jpg|Buffy`nin rüyası, duvardaki Joyce Resim:First+buffy.jpg|İlk avcı, Buffy ve Tara Resim:Restless.xan.will.jpg|Giles`ın rüyasında, Xander ve Willow Resim:Xander.oz.willow.willowun ruyasi.jpg|Willow`un rüyasında arkadaşları onunla dalga geçer Resim:Spike.Gilesin ruyasi.jpg|Giles`ın rüyasında Spike

Zaman

Şablon:Buffykronolojisi2000

Kaynaklar

Vikipedi

Restless

1. anlamı uykusuz, uyuyamaz; rahatsız; vesvessli; hiç durmayan, hiç rahat durmaz, dinmeyen; değişiklik isteyen, rahatsız/hareketli, hareketsiz kalamarestlesslyrahat durma restlessnesshareketsiz kalam.
2. anlamı yerinde duramayan. hareketli. kıpır kıpır. kıpırdak. rahatsız. huzursuz.

Restless

Restless İngilizce anlamı ve tanımı

Restless anlamları

 1. (a.) Passed in unquietness; as, the patient has had a restless night.
 2. (a.) Deprived of rest or sleep.
 3. (a.) Not affording rest; as, a restless chair.
 4. (a.) Never resting; unquiet; uneasy; continually moving; as, a restless child.
 5. (a.) Not satisfied to be at rest or in peace; averse to repose or quiet; eager for change; discontented; as, restless schemers; restless ambition; restless subjects.

Restless tanım:

Kelime: rest·less
Söyleniş: 'rest-l&s
İşlev: adjective
1 : lacking or denying rest : UNEASY a restless night
2 : continuously moving : UNQUIET the restless sea
3 : characterized by or manifesting unrest especially of mind restless pacing ; also : CHANGEFUL, DISCONTENTED
- rest·less·ly adverb
- rest·less·ness noun

Restless ile eşanlamlı (synonym) kelimeler

Fidgety, Fretful, Itchy, Uneasy,

Restless

İngilizce Restless kelimesinin İspanyolca karşılığı.
adj. inquieto, alborotado; alterado, atarantado, azogado, conturbado, desasosegado, incalmable, insosegable, intranquilo, levantisco; travieso; descontento

Restless

İngilizce Restless kelimesinin Fransızca karşılığı.
adj. agité; nerveux, remuant, troublé

Restless

İngilizce Restless kelimesinin Almanca karşılığı.
adj. unruhig; rastlos

Restless

İngilizce Restless kelimesinin İtalyanca karşılığı.
agg. irrequieto, inquieto, agitato; insoddisfatto, scontento; insonne, in bianco

Restless

İngilizce Restless kelimesinin Portekizce karşılığı.
adj. impaciente, inquieto; revoltoso

Restless

s. kıpır kıpır, yerinde duramayan, tez canlı, huzursuz, vesveseli, hareketli, dalgalı, kararsız

Restless

İngilizce Restless kelimesinin Flemenkçe karşılığı.
bn. rusteloos, ongedurig, onrustig

Restless

adj. not still, unable to remain still; nervous, uneasy; lacking rest, lacking repose; constantly moving, perpetually in motion

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.

Restless Resimleri

Restless (Buffy the Vampire Slayer)
6 yıl önce

"Restless" (ya da Türkçe adıyla Dinlenmek), The WB kanalında yayınlanan, Joss Whedon tarafından oluşturulan bir fantastik dizi olan Buffy the Vampire Slayer...

Restless Heart
6 yıl önce

Restless Heart Whitesnake'in onuncu stüdyo albümüdür. Bu albüm grubun 1989 beri çıkardığı ilk yeni albümdür, uzun bir aradan sonra çıkmıştır. Bütün şarkıların...

Restless Heart, David Coverdale, Müzik albümü, Taslak, Whitesnake
Yalan Rüzgârı
6 yıl önce

Yalan Rüzgârı (İngilizce: The Young and the Restless) Amerikan yapımı bir pembe dizidir. İlk olarak 26 Mart 1973 tarihinde Amerikan televizyon kanalı CBS'de...

Yalan Rüzgârı, 1973, 26 Mart, CBS (tv kanalı), İngilizce, Lee Phillip Bell, William J. Bell
Huzursuz bacak sendromu
6 yıl önce

Restless Legs Syndrome?". NHLBI. 1 Kasım 2010. 20 Ağustos 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Ağustos 2016.  ^ "How Is Restless Legs...

Huzursuz bacak sendromu, Doktor, Dopamin, Gebelik, Genetik, Kanser, Kansızlık, Kronik, Nörolojik, Romatizma, Uykusuzluk
Vampir avcısı
6 yıl önce

avcıdır. İlk defa Restless adlı bölümde gözükmüştür. Adı Senaya'dır. Sharon Ferguson tarafından canlandırılmıştır. İlk defa Restless adlı bölümde ortaya...

Vampir avcısı (Vampir Avcısı Buffy), Buffy The Vampire Slayer, Hayali karakter, Taslak
Primeval
6 yıl önce

İlk Avcı olan Seneya'yı da çağıracaktır. İşte bir sonraki bölüm olan "Restless"da ise Seneya onların rüyalarıyla oynayacaktır. IMDb'de "Primeval" TV.com'da...

Primeval, Amber Benson, David Fury, Emma Caulfield, Leonard Roberts, Restless, Seneya, Sümerce, The Yoko Factor, Türkçe, İlk Avcı
Christophe Beck
3 yıl önce

ayrıca Beck'in önceki bölümlerde bestelediği üç eseri barındırmaktadır; "Restless bölümünden Suite", "Hush bölümünden Suite" ve "The Gift bölümünden Sacrifice"...

Josh Taylor
3 yıl önce

Young and the Restless (1973) ve Valerie (1986) ile bilinir. 1952: Guiding Light 1965: Days of Our Lives 1973: The Young and the Restless 1981: Riker 1982:...